Türkiye’nin Doğum Sayısı En Yüksek Hastanesi Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anne Dostu Hastane Unvanı Aldı
01 Ağustos 2023

Anne ve bebek sağlığına yönelik hizmet sunumu  bir ülke için sağlık hizmetlerinin sağlanması ve kalitesi bakımından çok yönlü bir kalkınma göstergesidir.  Bakanlığımız tarafından yürütülen “Anne Dostu Hastane” programı ile annelerin gebelik, doğum süreci ve lohusalık dönemlerinde  hasta hakları, güvenliği ve mahremiyeti  dikkate alınarak  gebelik takipleri ve doğumlarının gerçekleştirileceği ortamların hazırlanmasıyla kaliteli doğum hizmetlerine ulaşmalarını sağlamak amaçlanmıştır. Doğum hizmetleri veren tüm sağlık tesislerimizin bu programı içselleştirmeleri ve bu doğrultuda hizmet sunmaları Bakanlığımız tarafından hedeflediğimiz ve takibinde bulunduğumuz bir çalışmadır.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ülkemizin doğum sayısı en yüksek hastanesidir. Hastane yönetimi ve çalışanları Anne Dostu Hastane unvanı için büyük gayretler göstermiş, çalışmalarını başarıyla yürütmüşlerdir. Bakanlık değerlendirme ekibi tarafından yapılan değerlendirmede  başarılı bulunan hastane Anne Dostu Hastane unvanını  almaya hak kazanmıştır.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Anne Dostu Hastane unvanı almasıyla birlikte kamu sağlık tesislerimizde Anne Dostu Hastane sayısı 111’e ulaşmıştır.


  • 01.jpeg
  • 02.jpeg
  • 03.png
  • 04.jpeg
  • 05.jpg