VIII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi
16 Aralık 2022

14-17 Aralık 2022 tarihleri arasında VIII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi.
15 Aralık 2022 tarihinde Bakanlığımızın tüm yöneticilerinin yer aldığı “Yöneticiler Buluşuyor Sağlığın Geleceği” konulu zirvede Genel Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar AKELMA, Kamu Hastaneleri’nin gelecek vizyonu hakkında Türkiye geneli bilgi aktarırken; hizmet kapasitesi, özellikli hizmetler, şehir hastaneleri, hekim sayılarındaki artış, Health Türkiye projesi ve akademik eğitim faaliyetlerinin ülkemizde sağlık sistemindeki öneminden bahsetti. 
16 Aralık 2022 tarihinde yapılan “Sağlıkta Performans Üzerine Kavramlar, Dönüşüm ve Hedefler” konulu oturumun başkanlığını Genel Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar AKELMA ve Strateji Geliştirme Başkanı Engin KARABAŞ gerçekleştirdi. Oturumda Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Av. Erol GÖKDÖL, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. İlkay GÜLER, Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Başkanı Suat ÇOBAN ve OECD temsilcisi Candan KENDİR konuşmacı olarak yer aldı.

  • VIII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi.jpg