Pandemi Sonrası Sağlık Tesislerinde Verimlilik Çalıştayı
02 Haziran 2022

Sağlık Tesislerimizin Sağlık Turizmi Çalışmalarının Değerlendirme Toplantısı.png

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar Akelma ve Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe’nin katılımlarıyla,  01.06.2022 tarihinde Ankara Şehir Hastanesi’nde “Pandemi Sonrası Sağlık Tesislerinde Verimlilik Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Zülfikar Akelma konuşmasında; Ankara’nın sağlık kapasitesinin, hem eğitim ve akademik çalışmalarda hem de sağlık hizmet sunumunda çok güçlü olduğuna değinerek, “Pandemide biz bir tünele girdik ve o tünelde temel problemleri çözerek yaşamaya çalıştık ama bundan da çıkmak gerekiyor. Ocak ayından bu yana rutin hayatımıza dönmeye başladık. Ankara da pandemi önceki dönemin rakamlarına çok yaklaşmış durumda. Ve bununla birlikte verimlilik ve kalite gündeme gelmeye başlıyor. Bu anlamda çalıştayın verimli ve güzel olacağını düşünüyorum, faydalı olacağına da eminim. Çalışmayı yapan arkadaşları tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili yönetici ve çalışanların katılım sağladığı çalıştayda; sağlık sunumuna yönelik karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri, sağlıkta önemli bir çıktı olarak kabul gören hasta ve çalışan memnuniyeti ve pandemi sonrası sürdürülebilir verimlilik konuları ele alındı.

  • 01.jpeg
  • 02.jpeg
  • 03.jpeg
  • 04.jpeg