Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı - Erzurum / 29.06.2017

Günümüz elektronik ve bilgisayar sistemlerini kullanarak sağlık hizmet standartlarının yükseltilmesini hedefleyen dijital hastane bölgesel değerlendirme toplantılarına Erzurum'da devam edildi. 


Kurumumuz Sağlık Bilişimi Daire Başkanlığı tarafından Dijital Hastane Bölgesel Değerlendirme Toplantısının 4.'sü Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde Polat Renaissance Otelde gerçekleştirdi. Toplantıya çevre illerden çeşitli kademelerdeki sağlık yöneticileri katıldı. 

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Muhammet Akif GÜLER "Göreve yeni başladığımız bu dönemde böylesine geniş katılımlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Kaliteli sağlık hizmetinin yolu elektronik ve bilgisayar sistemlerini kullanmaktan geçer. Türkiye sağlıkta son 15 yıl içerisinde ciddi mesafeler katederek dünyanın önde gelen sayılı ülkelerinden biri haline geldi. Elbette bunu referans alarak yerimizde saymak durumunda değiliz. İlimizde sağlık hizmetleri sunumumuzun kalitesini artırmak ve görevi devraldığımız noktadan daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi. 

 

Daha sonra kürsüye gelen Kurumumuz İzleme Ölçme ve Değerlendirme Kurumu Başkan Yardımcısı Doç.Dr. İsmayil YILMAZ şunları söyledi "Hastanelerimizin dijitalleşerek kağıtsız hastaneye dönüştürülmesi ve hizmet standartlarının geliştirilmesinde Sayın Bakanımız bu yıl çıtayı yükselterek önümüze yeni hedefler koydu. Biz de bu hedefler doğrultusunda dünya standartlarında dijital hastane skorlaması yapan HIMSS kuruluşunun seviyelerinden olan 6. ve 7. seviye için tüm ülke geleninde çalışmalar yürütüyoruz. İnanıyorum ki sizlerin sayesinde hep birlikte bunu başaracağız." dedi.  

 

Daha sonra "HIMSS Seviye 6 ve Seviye 7 Hedefleri" ile ilgili sunumunu yapan Medipol Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr. İlker KÖSE, toplantıya katılan sağlık yöneticilerine sağlık tesislerinin dijitalleşmesi yolunda izleyecekleri adımları anlattı.  


Artvin, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Rize, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden oluşan toplam 12 il sağlık yöneticilerinin katıldığı toplantı HIMSS validasyon süreçlerinin anlatıldığı çeşitli sunumlarla sonra erdi.

Toplantı Sunumları

  1. İlgili Dosyalar