Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı - Siirt / 27.07.2017

Kurumumuz ile Siirt Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Koordinasyonunda Dijital Hastane Değerlendirme toplantısı Siirt ilinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Kurumumuz Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Yılmaz, Medipol Üniversitesi öğretim üyesi ve aynı zamanda HİMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse, Siirt Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Siirt Kamu hastaneler birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fikret Can, Mardin, Bitlis, Van, Şırnak, Batman, Hakkâri, Diyarbakır ve Muş illerinden hastane başhekimleri ve sağlık yöneticileri katılım sağladı.

Siirt Genel Sekreteri Uz. Dr. Fikret Can, “ "Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı" nın Huzur Şehri Siirt’te düzenlenme talebimizi kırmayıp, bu organizasyonun ilimizde yapılmasına onay veren Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Dr. Hasan Aydınlık ve Kurum Başkan Yardımcımız Dr. İsmayil Yılmaz hocama gösterdiğimiz çabaları görmezden gelmeyip talebimizi kabul ettikleri için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Uz. Dr. Can, “Bilgi teknolojileri hayatımızın tam merkezine hızlı ve etkili bir şekilde yerleşti. Giderek alanını genişletmeye devam ediyor” dedi.

Kurum Başkan Yardımcımız Doç. Dr. İsmail Yılmaz; “Siirt’in Kurtalan İlçe devlet hastanesinin Türkiye’deki seviye 6 kriterlerini yerine getirerek dijital hastane olması bizleri Siirt’te bir araya getirdi. Bu hastanemizin elde ettiği bu başarının siz yöneticilerimizin de hastanelerinde olması temennimizdir” dedi.

 “Türkiye deki hastanelerin HİMSS değerlendirme kriterlerine göre dijitalleşme oranları 2,9 olarak görülmektedir. Ama ben inanıyorum ki küçük düzenlemelerle bu oran 5 ve ya 5,5 oranına çıkarabilir durumdadır. Ve biliyorsunuz ki bu oran 6 olduğunda dijital hastane oluyorsunuz. Kurtalan devlet hastanesinin 2016 yılında validasyon sürecini başarıyla tamamlayarak  dijital hastane olduğunu ve durumu itibariyle bölgesinde tek olduğundan dolayı Genel Sekreterimizi ve Hastane Yönetimi başta olmak üzere tüm ekibi tebrik ederim.”  Dedi.


Medipol üniversitesi ve HİMSS direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse dijital hastane ile ilgili katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. Dijital hastane olabilmek için nasıl bir yol haritası izlenmesi ile ilgili bilgiler verdi.

Toplantının öğleden sonra ki oturumunda ise HİMSS Seviye 6 olan hastaneler arasında  yer alan Kurtalan ilçe devlet hastanesi İdari Mali İşler Müdürü Mehmet Numan Sevcan ,hasta güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak adına teknolojiden maksimum düzeyde yararlanmak adına bu yola çıktıklarını ve bunun neticesinde yaptıkları ile dijital hastane ödülü ile ödüllendirildiklerini kaydetti.

Sevcan “hedeflerinin sayın sağlık bakanımızın da hedefleri doğrultusunda, HİMSS EMRAM 'da en üst seviye olan seviye 7 yi hedeflediklerini ve sadece şuan dünya da 4 hastanede olan seviye 7 hedefine ulaşarak bölgemizde yine bir ilki yapma hedeflerinin olduğunu kaydetti.
Program panelin ardından katılımcı konuşmacı ve panelistlere Plaket takdimi yapıldıktan sonra tüm katılımcılara katılım belgesi verildi ve toplu fotoğraf çekimi ardından toplantı sonra erdi.

 

  1. İlgili Dosyalar