Evde Sağlık Hizmetlerinde Kullanılacak Tıbbi Cihaz ve Malzemeler Toplantısı

08.03.2017 tarihinde Bakanlığımız ve Kurumunuz arasında “Evde Sağlık Hizmetlerinde Kullanılacak Tıbbi Cihaz ve Malzemelerin Ödemelerine İlişkin Protokol” imzalanmıştır.

 

Konuyla ilgili olarak sürecin yönetimi amacıyla farklı tarihlerde gerçekleştirilen çalıştay ve toplantılarda söz konusu cihazların Türkiye Kamu Hastaneleri tarafından hizmet alımı şeklinde tedarik edilmesinin uygunluğu konusunda mutabık kalınmıştır.

 

Kurumumuz tarafından söz konusu tıbbi cihaz ve malzemelerin hizmet alımı ile teminine yönelik teknik şartname ve izlenilecek süreç ile ilgili olarak 11.07.2017 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Beytullah ŞAHİN, Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Sabri MEDİŞOĞLU, Satın Alma Daire Başkanı Olgun DURMUŞOĞLU, Finansal Analiz Daire Başkanı Selim BENER, Stok Takip ve Analiz Daire Başkanı Ecz. İrem MÜHÜRCÜ, Tedarik Yöntemleri Düzenleme Daire Başkanı Musa KORKUT, Müşterek Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Hüdaverdi KUL, İlgili Daire Başkanlıkları Çalışanları ve firmaların katılımıyla toplantı gerçekleştirilmiştir. 


Evde Sağlık Hizmetlerinde Kullanılacak Tıbbi Cihaz ve Malzemelerin Ödemelerine İlişkin Protokol kapsamında söz konusu tıbbi cihaz ve malzemelerin hizmet alımı ve diğer iade kapsamındaki cihazların devir alınması ile ilgili olarak 17 Ağustos 2017 tarihinde Kurumumuzda karar toplantısı yapılmıştır.